Trwa ładowanie...

Show info
DYNGA MARTA GROCHOWSKA

Mateusz Znaniecki

Portret Mateusz Znaniecki Mateusz Znaniecki - Aktor i Reżyser Teatralny Mateusz Znaniecki to utalentowany aktor i...

Przejdź do projektu

Portret Mateusz Znaniecki

Mateusz Znaniecki – Aktor i Reżyser Teatralny

Mateusz Znaniecki to utalentowany aktor i reżyser teatralny z imponującym dorobkiem scenicznym i filmowym. Jego niepowtarzalny talent oraz wszechstronność artystyczna zyskały uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Kariera Teatralna

Jako aktor sceniczny, Mateusz Znaniecki współpracuje z renomowanymi teatrami, w tym Teatrem WARSawy, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej oraz Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie. W ciągu swojej kariery zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym Laur Dembowskiego za niezapomnianą rolę Iwana Bezdomnego oraz Reżysera w spektaklu „Mistrz & Małgorzata story” (reżyseria: R. Talarczyk). Za swoją tytułową rolę w przedstawieniu „Amadeusz” (reżyseria: R. Talarczyk) w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej został uhonorowany Złotą Maską.

Kariera Filmowa

Mateusz Znaniecki to również uzdolniony reżyser filmowy, absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Jego debiutancki film „Popatrz” zdobył nominację do nagrody głównej na Konkursie Filmów Amatorskich i Niezależnych w 2011 roku. Kolejne produkcje filmowe, takie jak „Magdalena” (2013) oraz „Skóra” (2019), prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych, spotkały się z uznaniem krytyków i widzów.

Mateusz Znaniecki to artysta o niezwykłym talencie, którego prace teatralne i filmowe wnoszą znaczący wkład w polską kulturę artystyczną. Jego wszechstronność, pasja i zaangażowanie sprawiają, że jest postacią godną uwagi na polskiej scenie artystycznej